X
קבל הצעת מחיר

נינה בלוג

בניית אתר אינטרנט – טיפים

החלטתם לבנות אתר אינטרנט ואתם לא יודעים איפה ואיך להתחיל ? בדיוק בשביל זה כתבנו את ה-POST הזה, בניית אתר אינטרנט הנו תהליך ארוך ולעתים מייגע אך אם עושים זאת נכון ובצורה מסודרת המלאכה תהיה קלה ואיכותית יותר. אז מה חשוב לדעת לעשות ואיך לעשות זאת פרסנו בפניכם 10 צעדים קריטיים לבניית אתר :

1) ההחלטה – כל דבר מתחיל בהחלטה , הדבר הראשון ואולי החשוב מכל הוא להחליט שרוצים לבנות אתר. כאן הכל מתחיל ומכאן מגיעה המוטיבציה הראשונית.

2) חקר שוק – חקר שוק של המתחרים שלך בנישה בה אתה רוצה לפעול , מחקר על קהל היעד של האתר ולמידתו על מנת להתאים את האתר לצרכיו.

2) הגדרת מטרות – לכל אתר מטרה , ולפי כך צריך להגדיר את המטרות העיקריות של האתר שלכם. מה רוצים בשורה התחתונה להשיג מקיום האתר הזה.

3) אפיון ותכנון – לאחר קביעת המטרות קל הרבה יותר לאפיין ולתכנן את האתר , ברגע שהמטרה ברור כך גם הדרך למטרה. אפיון מוקפד ומתוכנן של אופי האתר והאופן בו הוא יפעל ברמה הפונקציונלית וברמת ה-GUI.

4) עיצוב ממשק ומיתוג – עיצוב האתר בחירת בצעי האתר , סגנונו  ,  עיצוב לוגו וקביעת תצוגת משתמש מתאימה לתפעול תוך כדי התחשבות במשתמש הקצה (הלקוח שלכם)

5) בחירת שפת פיתוח ותכנון קידוד האתר – בחירת שפת פיתוח היא החלטה חשובה , באיזה שפה האתר יכתב. יש לחשוב על מספר גורמים בנושא הזה :

א) בחירת שפה שנחשבת ידידותית למנועי החיפוש , מנוע החיפוש של Google לא ממש אוהב לעבוד עם אתרי Flash ולכן כדאי להימנע מלעבוד עם אתרים מהסוג הזה.

ב) בחירת שפה שתהיה קלה לתחזוקה , לאחר בניית האתר לא נגמרת עבודת הקידוד , רוב הסיכויים שבעתיד תרצו לבצע שינויים ועדכונים באתר ולכן יש לבחור בשפה       שמתמודדת בצורה קלה עם שינויים ותוספות כאלה ואחרות.

כמובן שיש עוד מספר גורמים חשובים לבחירת שפת פיתוח ,אבל בשורה התחתונה חשובים 2 דברים עיקרים : 1-  ש-Google יאהב את שפת הקוד ויבוא לבקר באתרכם לעתים קרובות  2 – שיהיה קל לתחזק את האתר (עדיפות לאתר עם מערכת ניהול תוכן בעברית דוגמת Joomla , wordpress הפשוטות והקלות לתפעול ושינויים)

6) בחירת חברה\ספק ל-איחסון אתרים –  חשוב לבחור בחברה שתספק לכם פתרון איכותי לאחסון האתר שלכם. ישנה חשיבות לאירוח האתר בשרת שיושב במדינת קהל היעד שלכם (במידה ויש לכם אתר ישראל חשוב לקבל שרת שממוקם בארץ) ישנה השפעה על ביצועי האתר ובנוסף ישנה חשיבות מבחינת Google למיקום שרתי האחסון של האתר. דאגו לקבל שירותי תמיכה במקרים של קריסת השרת או דברים מהסוג הזה ובצעו בדיקה שהשרת זמין ב-%99.99 מהזמן ולא נופל וגורם לבעיות באופן שרירותי במהלך היום מה שמעיד על חוסר יציבות שיסבו נזק לאתר ברמה של מנועי החיפוש.

7) בחירת שם דומיין – בחירת שם דומיין לאתר שלכם , רוב האנשים בוחרים את שם המותג ויש כאלה שבוחרים בשם כללי. באופן כללי חשוב לבחור בשם קצר וקולע כאשר סיומת האתר מתאימה למדינה בה אתם משווקים את האתר. ( co.il מתאים לישראל) כאמור זה מאוד תלוי באופי האתר אך בחירת שם org.il לאתר סמכותי תהיה בחירה טובה.

8) בדיקות אתר (QA) לפניי עלייה לאוויר – רגע לפני שהאתר שלכם מוכן בצעו סדרת בדיקות מקיפות לוודא תקינותו , אתם לא רוצים שלקוח יגיע לאתר שלכם ויתחיל לקבל הודעות מוזרות והתנהגויות לא רצויות , סביר להניח שברגע שהוא יקבל הודעה אחת לא צפויה או פשוט יצא מהאתר , למשתמשים בעידן הזה אין סבלנות להתמודדות עם בעיות באתרים וגם מנועי החיפוש לא "מחבבים" בלשון המעטה בעיות מהסוג הזה. בצעו בדיקה מלאה א-ת לכל צעדי או פעולות המשתמשים ותוודאו שהכל עובד בצורה חלקה ואין בעיה לבצע שום פעולה , בנוסף רצוי לוודא שהאתר עובד תקין בכל הדפדפנים הפופולריים כגון : IE , FireFox , Chrome.

9) שיווק האתר והעסק – שיווק האתר שלכם, כתיבת תכנים איכותית ופרסום בכל האופנים והדרכים האפשריות (כמובן רק לאחר שהכרתם את אופן הפרסום ואתה מודעים להשקעה הדרושה ובדקתם את נושא ה-כדאיות) שיווק חכם ירחיב את מעגל הלקוחות שלכם ויעזור לכם להגדיל את העסק, מחקרים מוכיחים שהפרסום באינטרנט עובד והוא הכי משתלם ביחס של השקעה – תמורה.

10) תחזוקה ושיפור ועדכון האתר – חשוב להיות מעודכנים , לעדכן את תכני האתר ולבצע שיפורים תוך כדי ריצה למען הלקוחות שלכם. אתרכם חייב להיות עכשווי ולתת מענה מושלם לרצון הלקוחות שלכם. שמירה על אתר איכותי מעודכן וחכם יעזור לכם להגשים את היעד והמטרה שלכם ליצור צינור מכירתי \ שיווקי שיעזור לכם להגדיל את הכנסות העסק ולהפוך לחברה או גוף יציב ומגוון.