X
קבל הצעת מחיר

נינה בלוג

חנויות "מחסן" מול חנויות וירטואליות

  אז זהו , הגיע היום והחלטתם שאתם צריכים מקרר חדש , האינסטינקט הבסיסי ביותר הוא לנסוע ל"מחסן החשמל" הקרוב ביותר למקום מגוריכם, בדרך כלל קרוב ביותר אומר 25 קילומטר מהבית, מרחק של חצי שעה נסיעה , אבל מה יותר טוב ממחסן חשמל? יש משהו במילה "מחסן" שעושה לנו את זה, ה"טראשיות" שהמילה משדרת גורמת לנו להרגיש שנצא בזול , ממש כמו במוסך,  ככל שהוא מטונף ככה תרגיש פחות מרומה , אי אפשר להסביר את זה ממש , אבל זה הסטטוס קוו אז האישה ואתה עושים את זה, כן , קונים מקרר .

זה הדבר הכי רומנטי שעשיתם יחד בשנתיים האחרונות , בלי לכלול את אסיפת ההורים האחרונה. אתם מפקידים את הילדים אצל חמותך, ונשארים שם שעה, לא בגלל שהילדים לא רוצים להיפרד מכם,  אלא בגלל שמשום מה אתה מוצא את עצמך מחכה לחמותך שתתארגן,כי היא יודעת איזה מקרר הכי טוב שתקנו , ולמה צריך מקפיא בנפרד.עכשיו כולכם ברכב , חמותך לידך, בוחנת את מד המהירות שלך ומצקצקת בלשונה באכזבה ומצחה מכווץ בדאגה. אתה מוריד 20 קמ"ש פחות , עכשיו אתה על 40. לאחר שעתיים של נהיגה בשולי הכביש , אתה מגיע לאזור פארק התעשייה בו נמצא המחסן המבוקש.

אתה מתחיל לחפש חניה , חם לך ,אסור מזגן כי לחמותך שתחיה קר. אתם מסתובבים בחניון כבר רבע שעה , עד שאשתך מציעה הצעת ייעול "ממי, אני ואימא נרד כאן למשביר להסתכל על סרוויסים בזמן שתחפש חניה, זה הכי טוב , נכון?" "כן , זה מאד יעיל" אתה מלמל "כי צריך צלחות בדחיפות , שמונת הסטים שספונים בבוידם אינם מספיקים לשלוש שנות הנישואים שאני מתכנן לנו"הן יורדות , מישהו יוצא בדיוק  מהחניה ליד , אישתך במקום לרוץ ולתפוס לך את ה"ספוט" צועקת לעברו שהוא חיה משום שכמעט דרס לה את אצבעות כף הרגל. פספסת את החניה , ואחרי עשר דק' מצאת חניה של אופניים אבל בעזרת אלת החניות והמדחנים הצלחת לחנות שם בשלום.

 במשביר התמקמת בקול ענות חלושה על כיסא פלסטיק שקורס תחת משקלך כי הוא היה בשמש והתייבש . אתה אוסף את עצמך , ומחליט לעדכן את אשתך שהחלטת  בינתיים ללכת לברר מחירים של מקררים במחסן איליו רציתם להגיע מלכתחילה. "טוב" היא אומרת "אבל שלא תעז לעשות כלום בלעדיי" קולה מתקרב ככל שאתה מתרחק , דבר שנוגד את חוקי הפיזיקה , אבל מתקיים בטבעיות בנישואיכם.

הגעת למחסן, לאחר כמה דקות של פסיעה בחנות  מבצבץ ראשו של מוכרן העונה לשם "ליאור " לשמאלו של מיקרוגל וניגש אלייך. זה מרגיש לך קצת כמו סצנה מסרט הודי. "היי דוד , מה אנחנו מחפשים היום?" הוא שואל בחביבות . העובדה שהוא קרא לך דוד ודיבר בגוף שלישי רבים מעוררת בך תקווה שאולי הוא ישתתף עימך בתשלום , אבל אז הוא מסתכל על מפתחות מכוניתך ואתה מבין שהוא מנסה להבין באיזה אתה נוהג וכמה כסף אתה תוכל לבזבז אצלו.

"האישה רוצה מקרר" אתה אומר בהתנצלות, והוא מיד תוקף אותך בשאלות: מקרר עם מקפיא ? בלי מקפיא, שתי דלתות , מקפיא למטה למעלה? ידידותי לסביבה, כמה נפח? עם קולר? צפצוף התרעה שהוא פתוח? מט, מבריק? עם אופציה לאכסון גופות , או רק אוכל? "

"אחרי המפגש אתו אולי כן אצטרך אכסון גופות " עולה בך המחשבה ואז המום ומבולבל אתה שואל אם אפשר פשוט צידנית עם קרח במקום ? המוכר צוחק בנימוס , ומציע שתחכו לאישה, ומוביל אותך בנימוס לאגף הטרנזיסטורים עם אזניות שם נמצאים גברים רבים נטולי נשים הנראים אבודים כמעט כמוך. אחרי חצי שעה, האישה וחמותך שתבדל לחיים ארוכים מגיעות , "שמנו אצל השומר את השקיות מהמשביר , תיקח אותם לאוטו!".אתה סוחב את השקיות בחום וחוזר רק  כדי לראות את חמותך מנהלת מאבק מוחות ומיקוח קטלני עם ליאור המוכר על מחיר של מקרר אפור מטאלי נוצץ .

"אני הולכת!" היא אומרת ופוסעת בצעדים מדודים ובאטיות לא אופיינית לה לעבר דלת היציאה "אוקי , אני אעשה לך עוד עשרה אחוזי הנחה" ליאור אומר ומחייג למספר על מנת "לקבל אישור" , באמצע השיחה הנייד שלו מצלצל , הוא ניבהל ואומר שזאת ממתינה . מכך אתה מסיק שהשיחה הייתה בדויה ונועדה להעצים את קושי השגת ההנחה. "אנחנו נחשוב על זה" אומרת חמותך, ואתם נכנסים לרכב .

עכשיו אתם בדרך חזור, באמתחתך סט סרוויסים , קומקום חשמלי , מחליק שיער לילדה וטרנזיסטור. לא מה שתכננתם לרכוש מלכתחילה. הפקקים קשים מתמיד ואינסופיים וכך גם חמותך, סוף סוף הגעתם  לבית כדי לגלות שבפעם הראשונה מזה 13 שנים הילדים החליטו לעשות מחווה ולרוקן את המקרר הישן מתכולתו ולשימה על שולחן הסלון כי הם ידעו שאתם קונים היום מקרר חדש, הם כבר היו עייפים מהעבודה המרובה והלכו לישון , עלייך הוטלה המשימה לסדר הכל בחזרה. .סיימת .אתה פותח את דלת מקפיא המקרר הישן לא על מנת להוציא אוכל אלא על מנת להסתיר את ראשך המורכן בייאוש עמוק ואת ענייך הנוגות . מזל שהמקפיא למעלה , אתה חושב והולך לישון.

חנות וירטואלית: אתה מדליק את המחשב , כותב בשורת חיפוש בגוגל "מקררים למכירה " משווה מחירים בשלוש חנויות שונות בוחר את המקרר שנראה הכי פחות מסובך , קורא לבן שלך שיכניס את נתוני כרטיס האשראי שלך . ומסיים את העניין. כשחמתך מתקשרת לשאול מה קורה עם קניית המקרר  תאמר לה שאתם רוכשים אותו דרך המחשב ותבהיל אותה במילה "חנות וירטואלית". היא לעומת זאת לא תודה שהיא לא יודעת לתפעל מחשב, לכן תגיב בתירוץ המוכר שלה שהיא צריכה לסרק את החתול . ובכך היא מחוץ לתמונה. למקרר שלום.