X
קבל הצעת מחיר

נינה בלוג

קידום אתרים – טיפים למתחיל

קידום אתרים הוא תחום שהפך בשנים האחרונות לכלי השיווק מהמובילים בתחום הפרסום כאשר יחסי העלות-תועלת שלו עולים על כל כלי אחר בפערים משמעותיים. כל בעל עסק שהוא בעל אתר רוצה וצריך לקדם את האתר שלו במנוע החיפוש הגדול בעולם – Google , וזאת על מנת להגיע לקהל לקוחות חדש כאשר המטרה היא ברור לחלוטין, להגדיל את הכנסותיו בצורה משמעותית ובאופן מהיר באופן ככל האפשר.

ישנם בעלי עסקים שלא יכולים להרשות לעצמם קידום..אנחנו ב-NinaNet לא מאמינים במושג הזה מכיוון ש-חבילת קידום אתרים שלנו מבהירה ללקוח בצורה פשוטה מאוד : לא קודמת , לא שילמת. אבל עדיין יחד עם זאת ישנם אנשים שמעט חוששים מהנושא ולכן במידה והם רוצה לעשות זאת לבד יש מספר טיפים שנרצה לתת להם בכדי להפוך את דרכם לקלה ונעימה יותר. אז מה בעצם צריך לעשות בכדי לקדם את האתר שלכם ב-Google בביטויים שרלוונטיים לנישה שלכם? טוב כמובן שבמאמר זה לא נוכל להסביר את כל תורת ה-SEO , אשר מכילה אלפי שיטות ודרכים לפענח את סוד הקידום של Google אשר מכיל מעל 300 פרמטרים לקביעת מיקום האתרים במנוע החיפוש שלהם, אבל זה לא נגמר בכך שישנם 300 פרמטרים , אותם פרמטרים הם דינמיים ומשתנים תוך כדי תנועה , מה שעוד יותר מקשה על מלאכת הקידום.

1) וודא שהאתר שלכם תקין ואין בו שגיאות , תקלות או לינקים שבורים (מה שיכול להכעיס את Google עד מאוד) ברור שרובכם לא אנשים טכניים ואין ביכולתכם לבצע בדיקה שכזו ולכן יש כלי שנקרא WC3 Validation אשר בודק שהקוד של האתר שלכם הוא בסטנדרט איכות שנקבע על ידי מומחים ושאין בו תקלות ובעיות..פשוט תכניסו את כתובת האתר שלכם לאתר הזה ולחצו Check , מיד תקבלו דוח שיפרט את תוצאות הבדיקה.

2) וודאו שהאתר שלכם מותאם למנוע החיפוש של Google , קראו קצת על הנושא ב-בלוג של ask pavel שמפרט על הנושא בצורה מעולה. – אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) – איך עושים את זה?

3) וודאו שהאתר שלכם (ובמיוחד דף הבית) מתעדכנים לפחות 2 בשבוע בכ-200 מילה כל פעם. אתר מעודכן זה הלחם של Google , זהו אחד הפרמטרים החשובים ביותר. הקפידו על כך.

4) כתבו מאמרים , ופרסמו אותם באתר מאמרים כדוגמת : Articles.co.il , Maker.co.il , Rader.co.il והוציאו קישורים מתוך המאמרים לאתר שלכם לביטויים הרלוונטיים.

5) קישורים , קישורים ,קישורים. יש האומרים הפרמטר הכי חשוב , קישורים איכותיים הקשורים לתחום שלכם מאתרים חזקים יעזרו לכם לדחוף את האתר שלכם במעלה מנוע החיפוש של Google.

6) סבלנות ! , קידום אתרים זה לא משהו שקורה מהיום למחר , סבלנות והקפדה על חמשת הנקודות שציינו כאן למעלה יביאו תוצאות , במוקדם או במאוחר.

אפיון אתר זהו החלק הראשון ויש שיגידו הכי חשוב בכל פרויקט , הן באינטרנט והן מחוצה לו. האפיון זה למעשה המחשבה , התכנון והבסיס לכל דבר , הקפדה על כתיבת אפיון נכון ומדויק יחסכו המון זמן וכסף בכל פרויקט. חשיבות האפיון ב-בניית אתר אינטרנט היא גדולה לא פחות , אפיון מדויק של כלל האלמנטים באתר יקצר את זמני הפרויקט ויחסוך לכל הגורמים זמן וכסף.

כתיבת אפיון מסודר מתחיל בהגדרת מטרות האתר וקהל היעד שלו , לאחר מכן יש למצוא את אופן יישום האתר ותשתיתו. כאשר האלמנטים האלה ברורים למאפיין האתר קל יותר לאפיין את האתר בצורה טובה. הנחת היסוד של כותב האפיון צריך להיות ששום דבר לא מובן מאליו ומה שלא כתוב לא יהווה חלק מהאתר , אנשים רבים מתחילים פרויקטים תוך מחשבה שתוך כדי ריצה הם יוכלו לבצע שינויים ולהתאים את האתר לצרכים שלהם, המחשבה אומנם לא רחוקה מהמציאות אבל ה"שינויים" האלה יכולים לעלות הרבה , זמן , כסף ועצבים מיותרים.

מחשבה מסודרת והגדרת קפדנית לכל אלמנט באתר יביאו אתכם ואת הספק למצב בו אין מקום לטעויות וכך גם יקטין את הפער בין הדמיון שלכם למותר הסופי שתקבלו בסיום הפרויקט.

מי שמגדיר את האתר שלו בצורה טובה ומדויקת , יהיה מוגן ממצבים של : חוסר ודאות , חוסר בטחון , פערים בין המצופה לקיים, עצבים ועבודה במתח , כעסים על הספק ועוד. בעת כתיבת האפיון קל יהיה יותר לזהות את החורים והנקודות ה"רגישות" בפרויקט בכדי לטפל בהם בשלב מוקדם כאשר עדיין לא נעשתה עבודה ובכך למנוע מצבים בהם הספק צריך לחזור אחורה ולעשות Reverse Engenring מה שכולנו לא אוהבים לעשות.

דבר חשוב נוסף שקורה במהלך כתיבת האפיון , עולים הרבה רעיונות טובים ושיפורים. כאשר אנחנו חופרים במעמקי האפיון וכותבים את ההתנהגות המדויקת של האתר תוך כדי כתיבה עולים במוחנו עשרות רעיונות שעשויים לתרום לנו המון בעתיד. טוב לחשוב על כלל הדברים האלה בשלב הראשוני של האפיון , אחרת ליישמם את הדברים הללו בשלבים מאוחרים יותר יהיה קשה מאוד  ולעתים בלתי אפשרי מבלי להוסיף כסף לתקציב.